13 میلیون حاشیه نشین در کشور وجود داردبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علی محمد گادری رئیس سازمان بهزیستی کشور در نشست هم اندیشی حجت الاسلام «پیمان فر» نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس و مسئولان در حاشیه شهر مشهد گفت: نظام در حوزه اجتماعی است. بعد، ابعاد، اندازه.

بیشتر بخوانید:

رئیس سازمان اجتماعی کشور از وجود 13 میلیون حاشیه نشین در کشور خبر داد و گفت: این آمار تکان دهنده نتیجه عدم تعادل در توسعه و عدم اجرای طرح های تفصیلی پایدار در شهرها است.

رئیس سازمان اجتماعی کشور با استقبال از حضور گروه های مردمی و جهادی در حاشیه کلانشهر مشهد گفت: این حضور نشانه پیوند عمیق دستگاه های دولتی با ظرفیت مردم است.

وی با اشاره به تغییرات مدیریتی در سازمان بهزیستی کشور گفت: مدیران بهزیستی باب استفاده از ظرفیت نخبگان و مردم را برای کاهش آسیب های اجتماعی باز گذاشته اند.

گادری خاطرنشان کرد: در کنار حوزه های دولتی که کار دولت است، در سایر حوزه ها از ظرفیت مردمی و جهادی استفاده می کنیم.

رئیس سازمان اجتماعی کشور افزود: همه ما موظفیم مشهد مقدس را که به دلیل شرایط خاص مهاجرتی، عبادی و گردشگری دارای حواشی و آسیب های مختلفی است، بی خطر کنیم.

وی با اشاره به ردیف بودجه مجلس برای مناطق کم برخوردار کشور گفت: ستاد حاشیه شهرها باید از طریق کاهش استانی این وام ها موضوع را رصد کند تا موازی کاری صورت نگیرد.

بر اساس گزارش بهزیستی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، قادری همچنین خواستار تشکیل جلسات مستمر این ستاد با بهزیستی شد و گفت: باید کار را به صورت تخصصی و تخصصی رصد کنیم تا از شیرینی نتایج آن از مردم برخوردار شویم.

رئیس سازمان اجتماعی کشور در خصوص ساماندهی معتادان متجاهر حاشیه شهر مشهد گفت: سازمان معتادان متجاهر با سرپرستی ستادی اداره می شود که به دستور رئیس جمهور تشکیل شده و دارای 20 نفر است.

وی افزود: این سازمان فرآیند بسیار پیچیده و زنجیره ای مفصل و بلندمدت دارد و بهزیستی در حال تهیه لایحه ای در این خصوص است که با هدف اصلاح قانون موجود و در آینده به دولت می رود.

گادری تاکید کرد: باید نگاه و راهکار یکپارچه و برنامه ریزی شده در این زمینه در بین مسئولان وجود داشته باشد تا کار به نتیجه مطلوب برسد.

رئیس سازمان اجتماعی کشور با اشاره به 59 پروژه توانبخشی در مناطق مختلف از جمله حاشیه شهرها، گفت: گروه های مردمی می توانند از طریق مساجد و محلات به ما در اکران پروژه ها کمک کنند.

وی همچنین از راه اندازی سامانه دفتر خدمات رفاهی در کشور خبر داد و گفت: در این سامانه افراد کد رهگیری دریافت می کنند تا بتوانند مشکل و مشکل خود را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

قادری، گروه های مردمی و گروه های داوطلبی که مایل به خدمت هستند باید از بهزیستی مجوز داشته باشند که شامل حمایت های مالی و نظارت بر خدمات آنها باشد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان در خصوص بهسازی محیط زیست گفت: بهسازی ستاد ملی دارد که به ریاست وزیر کشور و رفاه اجتماعی دبیر این ستاد است و در بخش های منطقه و شهرستان مدیران باید در این زمینه فعال تر باشید تا سریع کار کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید