5 راهکار برای افزایش درآمد بدون چانه زنی برای دستمزد بیشتر


کسانی که برای افزایش حقوق چانه زنی می کنند و آن را از کارفرمای خود می خواهند، احتمال بیشتری برای دریافت آن دارند. اگر از درآمد خود ناراضی هستید و در عین حال نمی توانید برای افزایش حقوق چانه بزنید، راه های دیگری برای افزایش حقوق وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با این روش ها با ما همراه باشید.

1. به دنبال شغل جدید باشید

تغییر شغل می تواند درآمد شما را افزایش دهد. شرکت تحقیقاتی حقوق و دستمزد ADP داده های سه ماهه سوم سال 2021 را منتشر کرد. بر اساس این اطلاعات، نسبت به سال گذشته، افرادی که تغییر شغل داده اند 6.6 درصد افزایش دستمزد داشته اند و افرادی که تغییر شغل نداده اند، تنها 4.8 درصد افزایش دستمزد داشته اند. .

به گفته این شرکت نوع کارفرما نیز مهم است. افرادی که شغل خود را تغییر دادند و به شرکت های بزرگ (با بیش از 1000 کارمند) منتقل شدند، 7.5 درصد افزایش دستمزد داشتند.

بهترین زمان برای مذاکره در مورد حقوق زمانی است که کار جدیدی را شروع می کنید. اکثر مدیران استخدام انتظار دارند که استخدام‌کنندگان جدید پیشنهادات و بودجه خود را بر اساس آن ارائه دهند. بنابراین اگر برای کسب درآمد بیشتر شغل خود را تغییر می دهید، با پیشنهاد حقوق خود مذاکره کنید.

2. انتقال به قسمت دیگری از سازمان

اگر کارفرما و محل کار خود را دوست دارید و در عین حال به دنبال درآمد بیشتر هستید، بررسی کنید که آیا امکان انتقال شما به قسمت دیگری از سازمان وجود دارد یا خیر. ممکن است فرصت های بیشتری برای رشد و توسعه مادی شما در قسمت های دیگر مجموعه وجود داشته باشد.

همیشه به دنبال این علائم باشید، به عنوان مثال، اگر در بخش دیگری از سازمان افراد ترفیع و پاداش دریافت کنند، یا زمانی که تصمیم به ترک گروه می گیرند، حقوق بیشتری به آنها پیشنهاد می شود، احتمالاً فرصت بیشتری برای رشد در آن بخش از سازمان وجود دارد. سازمان.

3. تا جایی که می توانید از مهارت های قبلی خود در شغل جدید خود استفاده کنید

آیا احساس می کنید در بن بست حرفه ای هستید و فرصتی برای رشد و پیشرفت ندارید؟ خب، شاید شغل فعلی شما فضای کافی برای رشد نداشته باشد.

2 دسته مهارت وجود دارد که می توانید در شغل جدید خود از آنها استفاده کنید:

این توانایی ها می توانند فرصت های شغلی بهتری به شما بدهند، برای مثال، فرض کنید سابقه حرفه ای در مهمان نوازی دارید اما می خواهید وارد عرصه فروش شوید. می‌توانید از مهارت‌ها و تجربه‌های خدمات مشتری خود برای تحت تأثیر قرار دادن مدیر استخدام استفاده کنید.

4. در شرکت هایی که سیاست شفافیت حقوق و دستمزد دارند به دنبال کار بگردید

آیا تا به حال حقوق خود را از همکاران خود مخفی نگه داشته اید؟ اگر فردی که به شما توصیه می کند در مورد حقوق خود سکوت کنید، رئیس یا یکی از مدیران شرکت است، به این معنی است که شما در سازمانی کار می کنید که سیاست شفاف سازی حقوق و دستمزد ندارد.

عدم شفافیت در مورد دستمزدها در برخی از کشورهای جهان غیرقانونی است. شما حق دارید حقوق و شرایط کار را با همکاران خود در میان بگذارید و درآمد خود را به اشتراک بگذارید. این یک حق قانونی در بسیاری از کشورهای جهان است و دلایل مختلفی برای حمایت از آن وجود دارد، از جمله:

  • شفافیت پرداخت، پرداخت ناعادلانه به کارکنان را برای سازمان ها دشوارتر می کند.
  • شفافیت پرداخت‌ها می‌تواند شکاف دستمزد جنسیتی را کاهش دهد و نابرابری پرداخت‌ها را از بین ببرد.

در سال های اخیر، چندین شرکت سیاست های شفافیت پرداخت را اتخاذ کرده اند. البته اجرای این سیاست از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است. برخی از شرکت ها مقادیر دقیق حقوق کارمندان را منتشر می کنند، در حالی که برخی دیگر محدوده حقوق را برای هر موقعیت فهرست می کنند. این شرکت ها معمولاً اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه کارمندان می توانند درآمد بیشتری داشته باشند ارائه می دهند.

5. مهارت های مورد نیاز را بیاموزید

کسب مهارت های جدید

کسب مهارت های مورد نیاز 3 مزیت مهم برای شما دارد:

  • به شما امکان ارتقاء را می دهد.
  • شغلی با درآمد بهتر پیدا کنید؛
  • بدون تغییر شغل یا رتبه، درآمد بیشتری کسب کنید.

گزینه دوم بستگی به این دارد که آیا شرکت شما دستمزد و پاداش بالاتری را برای مجموعه مهارت های خاص ارائه می دهد یا خیر. حتما از مدیر خود بپرسید که چه مهارت هایی برای موقعیت شما ارزشمندتر است و برای کسب همان مهارت ها تلاش کنید.

نتیجه

  • بدانید که اگر بیشتر بخواهید، به احتمال زیاد به آن خواهید رسید.
  • ممکن است بتوانید برای ماندن با کارفرمای فعلی خود و انتقال به موقعیتی با درآمد بالاتر مذاکره کنید.
  • اگر احساس می‌کنید شغل فعلی‌تان آینده امیدوارکننده‌ای ندارد، از مهارت‌های خود برای رفتن به رشته‌ای با حقوق و مزایای بهتر استفاده کنید.

نطر شما چی هست؟

آیا تا به حال در چنین موقعیتی قرار گرفته اید؟ آیا از حقوق خود راضی نیستید و در عین حال نمی توانید با کارفرمای خود برای دریافت حقوق بیشتر چانه بزنید؟ تجربه شما از افزایش حقوق بدون چانه زنی چیست؟ به هدفت رسیدی؟ لطفا تجربیات خود را در قسمت نظرات با هموطنان مسافرتی به اشتراک بگذارید.


نحوه خرید - مجموعه توسعه شغلی

مدیر و همکارانتان چطور؟ تعامل موثر من دارم

چگونه به سرعت از نردبان سازمان خود بالا بروید.


دیدگاهتان را بنویسید