6 کتاب انگیزشی برای نوجوانان; تا سیزده سالگی خودت باش


نوجوانی یکی از حساس ترین دوره های زندگی بشر است. در این دوره افراد تحت تاثیر تغییرات شدید هورمونی قرار می گیرند و از دوران کودکی به جوانی می رسند. نحوه گذراندن این دوره گذار بسیار مهم است، زیرا هر چه در این دوران سعی کنیم رشد کنیم و یاد بگیریم، به اصطلاح، محصول را در جوانی خواهیم برداشت. به همین دلیل یادگیری و کسب مهارت های فردی و اجتماعی در دوران نوجوانی یکی از کارهای مهمی است که باید به آن توجه کافی شود. در این مقاله چند کتاب انگیزشی برای نوجوانان را برای شما آورده ایم. اگر نوجوان هستید یا یکی از اطرافیان شما نوجوان هستند، معرفی کتاب امروز را از دست ندهید.

1. توپ خود را پرتاب کنید

کتاب توپت را پرتاب کن، کتابی برای نوجوانان

نویسنده: ورنون براندیج
مترجم (پیشنهاد شده توسط کاربران):
امیر رحیمی
پست ها (پیشنهاد شده توسط کاربران):
طنین دانش
تعدادی از صفحات:
152

کتاب «پرتاب توپ» با موضوع ورزشی نوشته شده است، بنابراین می تواند برای نوجوانان علاقه مند به ورزش تاثیرگذارتر و الهام بخش باشد. این کتاب به بحث بسکتبال می پردازد و نویسنده از آن برای انتقال مفاهیم مورد نظر استفاده می کند. این کتاب با بیان درس‌هایی از زندگی بزرگان بسکتبال مانند مایکل جردن، کوبی برایانت، لبرون جیمز و استفن کوری، نوجوانان را تشویق می‌کند تا در جهت دستیابی به اهداف خود گام بردارند.

2. خودتان باشید

کتاب خودت باش

نویسندگان: میشل اسکین، کلی اسکین
مترجمان (پیشنهاد شده توسط کاربران):
سامیه منافی، داود منافی
پست ها (پیشنهاد شده توسط کاربران):
قابل احترام
تعدادی از صفحات:
112

تغییرات جسمی و بحران هویت نوجوانان تأثیر مستقیمی بر عزت نفس نوجوانان می گذارد و آنها را دچار کمبود عزت نفس می کند. این کتاب در مورد اعتماد به نفس و مهربانی به خود است. نویسنده کتاب که خود روانشناس بالینی است سعی دارد با اطلاع رسانی به نوجوانان کمک کند تا خود را بهتر بشناسند و دوست بدارند. اگر نوجوان هستید و کمبود عزت نفس شما را آزار می دهد، این کتاب برای شماست تا به شما کمک کند آگاهانه خود را دوست داشته باشید.

3. هفت عادت نوجوانان موفق

هفت عادت نوجوانان موفق

نویسنده: شان کاوی
مترجم (پیشنهاد شده توسط کاربران):
طیبه امیریان
پست ها (پیشنهاد شده توسط کاربران):
ملاک علمی بودن
تعدادی از صفحات:
326

این کتاب اقتباسی از کتاب معروف و پرفروش «هفت عادت افراد مؤثر» نوشته استفن کاوی است که برای نوجوانان به روز شده و با دنیای مدرن و عصر دیجیتال سازگار شده است. در این اثر، شان کاوی نقشه راهی را برای نوجوانان ارائه می دهد تا مسیر درست برای رسیدن به اهداف خود را بیابند. این نقشه در واقع راهنمایی برای موارد زیر است:

  • افزایش اعتماد به نفس و قدرت تصمیم گیری؛
  • راه درست برای ایجاد دوستی؛
  • خودمراقبتی در مقابل آسیب اجتماعی

این کتاب همچنین حاوی نقل قول ها و داستان های واقعی از زندگی افراد موفق است که خواندن آن را بیشتر می کند.

4. کارکرد اجرایی نوجوان

کارکردهای اجرایی برای نوجوانان

نویسنده: شارون هانسن
مترجم (پیشنهاد شده توسط کاربران):
محمدعلی خالک پور، محمدرضا تقی زاده شیرازی
پست ها (پیشنهاد شده توسط کاربران):
قابل احترام
تعدادی از صفحات:
128

اختلال عملکرد اجرایی (EFD) یکی از اختلالات رایجی است که بسیاری از نوجوانان از آن رنج می برند. این اختلال باعث می شود که فرد با وجود تلاش زیاد در مدیریت زمان و تکالیف، عملکرد خوبی نداشته باشد. در این کتاب، شارون هانسن به نوجوانان کمک می کند تا با آموزش مهارت هایی مانند یادداشت برداری، مدیریت ناامیدی، مدیریت زمان و برنامه ریزی، در محل کار و تکالیف بهتر عمل کنند. مخاطبان کتاب نوجوانانی هستند که با خواندن آن یاد می‌گیرند چگونه برخی از مهارت‌ها، مهارت‌های خود را ارتقا دهند، از جمله:

  • سازمان؛
  • نگهداری داده ها؛
  • ارتباط موثر؛
  • عملکرد خوب در زندگی روزمره.

در این مسیر یادگیری، جالب ترین نکته افزایش آگاهی و درک نوجوانان از موقعیت خود است که با انگیزه و امید به بهبود عملکرد آنها همراه است.

5. اگر قبلاً این را به من می گفتند خوب بود

خیلی خوب بود اگر قبلا این را به من می گفتند

نویسنده: آنت لایاسول
مترجم (پیشنهاد شده توسط کاربران):
مهدی کاراچا داغی
پست ها (پیشنهاد شده توسط کاربران):
آویزان شدن ذهن
گوینده نسخه صوتی:
دلارهای باشکوه
مدت زمان نسخه صوتی: 3 ساعت و 39 دقیقه

تجربه دیگران سرمایه ارزشمندی است که با استفاده از آن می توان از بسیاری از آسیب ها در امان ماند. این کتاب درس هایی از زندگی نویسنده از جمله شکست ها و موفقیت های او را ارائه می دهد و برای نوجوانانی مناسب است که در آستانه ورود به بزرگسالی هستند و بدون شک تصمیمات مهم زیادی برای گرفتن دارند.

همه ما اشتباه می کنیم و همه می توانیم از اشتباهات خود درس بگیریم. اما این بدان معنا نیست که همه چیز را امتحان کنیم و اشتباهات دردناکی مرتکب شویم. ما می توانیم از موفقیت ها و شکست های دیگران درس بگیریم و انتخاب های درستی داشته باشیم و از یک زندگی هیجان انگیز و موفق لذت ببریم.

6. سیزده

سیزده

نویسنده: علی میرصادقی
پست ها (پیشنهاد شده توسط کاربران):
بارسلونا
تعدادی از صفحات:
256

«سیزده» اثری هنری است که از زندگی روزمره، پرسش ها و ناامیدی های یک جوان می گوید. داستان به قبل و بعد از ملاقات مرد جوان با معلم کاراته اش تقسیم می شود. وقتی این دو با هم ملاقات می کنند، گفت و گویی صورت می گیرد که محتوای اصلی کتاب است. این گفتگو راه تغییر را به جوانان نشان می دهد.

این کتاب برای جوانانی که به تازگی دوران نوجوانی را پشت سر گذاشته اند و سوالات و دغدغه های متناسب با سن دارند مناسب است. اگر شما یک نوجوان یا جوان هستید، خواندن این داستان می تواند به شما در تعیین اهداف و برنامه ریزی برای آینده کمک کند.

تو گفتی

خواندن کتاب های روانشناسی برای نوجوانان به اندازه هر گروه سنی دیگری اهمیت دارد. کدام یک از این کتاب های انگیزشی برای نوجوانان را خوانده اید؟ بهترین کتاب انگیزشی که خوانده اید چیست؟ لطفا بهترین تجربه خود را از خواندن کتاب های انگیزشی برای نوجوانان برای ما بنویسید.

توجه! این مقاله صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن مشاوره با پزشک یا متخصص الزامی است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید