71 دستگاه خودروی خارجی در مزایده به فروش می رسد


سخنگوی جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: در مزایده فوق العاده ۷۱ هزار و ۵۵۶ دستگاه خودروی خارجی باقی مانده از اولین مزایده خودرو از طریق…

سری 71سری 71

سخنگوی سازمان جمع آوری و فروش دارایی گفت: در مزایده اضطراری 71 هزار و 556 خودروی خارجی که از اولین مزایده باقی مانده از طریق سامانه ستاد الکترونیکی دولت به فروش می رسد.

صاحب حجتی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: علاقه مندان می توانند از ساعت 8 صبح فردا (5 مهرماه) تا ساعت 24 روز یکشنبه 10 آبان ماه به سامانه ستاد مراجعه کنند.

وی افزود: شرکت کنندگان می توانند از خودروها در انبار املاک بازدید کنند، همچنین روز رمزگشایی سوم آبان ماه است.

سخنگوی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملک شده تاکید کرد: همراه داشتن امضای الکترونیکی، اقتصادی، ودیعه 15 درصدی قیمت تعیین شده یا ضمانت نامه بانکی با اعتبار سه ماه الزامی است، در حالی که در گذشته مزایده هزار نفر با ضمانت نامه بانکی مشکل داشتند.

وی گزارشی از حراج فوق العاده 565 خودروی خارجی ارائه کرد و گفت: یک هزار و 620 خودرو خارجی در انبارهای سازمان اموال تملیکی وجود دارد که گمرک اعلام کرد از این تعداد 22 خودرو خارج و هزار و 400 خودرو وارد مزایده شده است.

خجتی به حذف 58 دستگاه خودرو به دلیل مغایرت در نوع، مدل، رنگ، سال ساخت، سیلندر از مزایده اشاره کرد و گفت: 27 دستگاه در مازندران، 10 دستگاه در بوشهر و 21 دستگاه در خوزستان بوده است.

وی افزود: مهلت پرداخت از صبح امروز تا ساعت 24 تمدید شده است، در صورتی که برندگان مزایده نتوانند مبلغ مورد نیاز را پرداخت کنند، خودرو فردا به حراج گذاشته می شود. بنابراین این احتمال وجود دارد که تعداد خودروهای حاضر در حراج افزایش یابد.

سخنگوی مجموعه دارائی ها با بیان اینکه در این مزایده 982 دستگاه خودرو فروخته شد، گفت: 9 دستگاه بدون پیشنهاد و چهار دستگاه خودرو دارای قیمت غیرعادی بوده و این خودروها در مزایده فردا در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: عده ای ابهام ایجاد کرده اند که یک نفر برنده 281 خودروی خارجی در مزایده شده است در صورتی که آن فرد برای 281 خودرو پیشنهاد داده و تنها 22 خودرو برنده شده است. همچنین دو نفر دیگر خودروهای 239 و 257 را پیشنهاد دادند که هیچ کدام برنده نشدند.

سخنگوی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملکی بیان کرد: کل درآمد حاصل از این مزایده سه هزار میلیارد تومان بوده که 85 درصد بالاتر از قیمت کارشناسی اعلامی بوده است. علاوه بر این گران ترین خودرو بی ام و با 9 میلیارد و 100 میلیون تومان است.

وی گفت: 1200 میلیارد تومان نیز به افرادی که در مزایده شرکت کرده و پول واریز کردند، برگشت داده شد.

خجتی با بیان اینکه پلاک گذاری در محل نگهداری خودروهای خارجی با کمک نیروی انتظامی انجام می شود، گفت: مراجع تعیین قیمت از کارشناسان رسمی دستگاه قضایی هستند. در این زمینه تصمیماتی برای رفع اختلافات اتخاذ شد. در صورتی که اختلاف به حدی باشد که قیمت واقعی خودرو در شماره ثبت نام بالای قیمت برنده قرار گیرد. برنده باید مابه التفاوت را بپردازد و اگر قیمت واقعی خودرو کمتر از ارزش برنده باشد، در صورت عدم رضایت فرد، می تواند خودرو را تسلیم کند و پول خود را پس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید