80 درصد عملیات اقتصادی مربوط به وزارت تعاون است/ مهلت قانونی دولت برای معرفی گزینه پیشنهادیاما اسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز، با اشاره به مهلت قانونی دولت برای معرفی وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس با وجود اینکه تخصصی است. کمیته مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنان در حال شکل گیری گزینه هاست، دولت تصمیمی برای ابقای وزارت تعاون ندارد.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جایگاه حساسی در دولت دارد چرا که در این وزارتخانه امور مربوط به مستمری بگیران، کارگران و… رصد می شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: 80 درصد مسائل مربوط به عملیات اقتصادی از جمله راه اندازی سایت رفاه اجتماعی برای ایرانیان باید در این وزارتخانه انجام شود، لذا در تلاش هستیم تا گزینه دولتی تا آنجا که ممکن است – به زودی.

نماینده مردم گرامی در شورای اسلامی با بیان اینکه مدت زمانی که دولت باید وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی را معرفی کند 3 ماه است و طبق قانون این مدت سه ماه دیگر قابل تمدید است. نمایندگان مردم نیز در صحن علنی مجلس در این باره سوال می کنند. در هر صورت باید هرچه زودتر تکلیف وزارتخانه مشخص و وزیر پیشنهادی معرفی شود.

اسماعیلی درباره احتمال الحاق محمدهادی زاهدی وفا از سوی دولت به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به نظر من کار آقای زاهدی وفا در مجلس کمی سخت است.

به گزارش ایسکانیوز؛ حجت الله عبدالمالکی جوانترین وزیر دولت در وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی بود که در سوم خردادماه امسال از ریاست جمهوری استعفا داد. خبر استعفای عبدالمالکی سپس توسط علی بهادری جهرمی تایید شد و وی اعلام کرد که از دولت خارج نمی شود و به عنوان مشاور رئیس جمهور در دولت به کار خود ادامه می دهد.

محمدهادی زاهدی وفا گزینه دولت برای سرپرستی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود. وی پیش از این سمت های معاونت اقتصادی وزیر اقتصاد، شورای عالی دفاع و تامین اجتماعی و در ستاد تنظیم بازار را بر عهده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید