BYD با سبقت گرفتن از تسلا به بزرگترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در جهان تبدیل شد!


بر اساس آمارهای اخیر، شرکت چینی BYD که زمانی توسط مالک تسلا، ایلان ماسک مورد تمسخر قرار می‌گرفت، اکنون بزرگ‌ترین سازنده خودروهای الکتریکی در جهان است.

شرکت خودروسازی BYD اکنون با پیشی گرفتن از تسلا، بزرگترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در جهان است. طبق آمار منتشر شده، این شرکت در شش ماهه اول سال 2022 مجموع فروش بیشتری نسبت به تسلا داشته و با رشد 300 درصدی نسبت به سال قبل، از این نظر توانسته از شرکت متعلق به ایلان ماسک پیشی بگیرد.

آقای بیلت

بیشتر بخوانید: جزئیات جدیدی از روند تولید این خودرو توسط زرماکارون فاش شده است

BYD بزرگترین تولید کننده خودروهای الکتریکی در جهان است

بی وای دی (مخفف: رویای خود را بسازید!) یکی از مهم ترین شرکت های خودروسازی چینی و یکی از شرکت های تابعه برکشایر هاتاوی است که توسط وارن بافت حمایت مالی می شود.

این خودروساز چینی در نیمه اول سال 2022 موفق به فروش بیشتر خودروهای برقی نسبت به تسلا شده است و از این منظر با کسب مقام اول، بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان لقب گرفته است. این شرکت در مجموع 641000 خودروی الکتریکی فروخت، در حالی که تسلا در این مدت 564000 خودرو فروخت.

BYD با سبقت گرفتن از تسلا به بزرگترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در جهان تبدیل شد!

اگرچه این تفاوت چندان زیاد به نظر نمی رسد، اما باید توجه داشت که این آمار نشان دهنده رشد 300 درصدی خودروساز چینی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است و طبیعتا ادامه این روند توسط BYD به نفع تسلا نیست.

البته تسلا مدعی است مشکلات مربوط به بیماری همه گیر در چین، تعطیلی برخی از کارخانه های بزرگ این شرکت در چین و البته مشکلات مربوط به زنجیره تامین از مهم ترین دلایل کاهش فروش تسلا است. این در حالی است که در این مدت هیچ یک از کارخانه های BYD تعطیل نشدند و حتی این شرکت چینی سهم بازار خود را در بخش باتری افزایش داد! BYD اکنون پس از CATL چین، با پشت سر گذاشتن ال‌جی، دومین سازنده برتر باتری در جهان است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد کاربران تکراتو در مورد تبدیل شدن به بزرگترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی چیست؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید