Laguna Labs Anti-Inflation کریپتوکارنسی راه اندازی شد: با Flatcoin آشنا شوید!


لاگونا لبز از ارز دیجیتال ضد تورم خود رونمایی کرد. فرآیند ثبت نام توکن تست شبکه Flatcoin بر اساس شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) است.

شرکت فناوری بلاک چین Laguna Labs یک شبکه آزمایشی برای استیبل کوین فلت کوین راه اندازی کرده است. فلت کوین یک استیبل کوین در حال تکامل است که قیمت آن بر اساس شاخص هزینه زندگی در نوسان است.

بیشتر بخوانید: توکن AAVE در بورس رابین هود فهرست شده است!

انتشار سکه مسطح ضد تورم

طبق یک بیانیه مطبوعاتی، آزمایشگاه لاگونا گفت که FlatCoin، بر خلاف توکن‌های متصل به ارزهای ثابت مانند دلار آمریکا، توسط تورم بی‌طرفانه و هزینه واقعی زندگی پشتیبانی می‌شود.

این شرکت اعلام کرد که ایده راه اندازی ارز دیجیتال ضد تورم را از آنچه بازیگران اصلی صنعت ارزهای دیجیتال در توییتر می گویند دریافت کرده است. از جمله این افراد برایان آرمسترانگ، بالاجی اس. سرینیواسان، مدیر عامل سابق کوین بیس و ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم هستند.

همه موارد فوق راه های جایگزینی برای تثبیت دارایی ها می خواهند. این کار برای حفظ قدرت خرید مصرف کننده در طول زمان انجام خواهد شد. مفهوم ارز دیجیتال ضد تورم مفهوم جدیدی نیست. اما تاکنون هیچ شرکتی برای تحقق این پروژه تلاش نکرده است.

استیبل کوین های ضد تورم

فراکس فاینانس، در ماه آوریل راه اندازی شد ردیابی استیبل کوین شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به نام شاخص قیمت فراکس. این استیبل کوین از داده های Oracle ChainLink استفاده می کند.

استیبل کوین فارکس ابتدا با قیمت 1.02 دلار راه اندازی شد. این توکن در 19 جولای به بالاترین حد خود یعنی 1.18 دلار رسید. از اون موقع تا الان قیمت فراکس حدود 10.6 درصد کاهش داشته است. هر واحد از این توکن با قیمت 1.05 دلار معامله می شود. با توجه به اینکه استیبل کوین فراکس تنها یک سال از عمر آن می گذرد، قضاوت درباره موفقیت آن در جلوگیری از تورم منصفانه نیست.

توکن پروتکل ولت (Valt) همچنین یکی از ارزهای ضد تورمی است که به CPI مرتبط است. تاریخچه دقیق قیمت Valt در دسترس نیست. پلتفرم‌های معتبر ردیابی قیمت مانند CoinMarketCap و CoinGecko اطلاعات قیمت این ارز دیجیتال را ردیابی نمی‌کنند. این توکن همچنین در هیچ یک از صرافی های معروف ارز دیجیتال مانند بایننس و کوین بیس فهرست نشده است.

ارز دیجیتال ضد تورم IHC در اکتبر 2021 راه اندازی شد. این ارز دیجیتال از مکانیزم سوزاندن رمز بر اساس داده های تورم سالانه ایالات متحده و همچنین نرخ ماهانه CPI استفاده می کند. توکن IHC عملیات نوشتن توکن را بر اساس داده های مشخص شده انجام می دهد. در نتیجه ارزش هر واحد از این توکن در طول زمان حفظ خواهد شد.

چگونه فلت کوین را به اشتراک بگذاریم

ارز دیجیتال ضد تورم

علیرغم تلاش های IHC برای حفظ ارزش خود، CoinGecko ادعا می کند که ارزش IHC در سال گذشته 96.4 درصد کاهش یافته است. در زمان نوشتن، هر واحد IHC Token حدود 0.00009529 دلار ارزش دارد.

کاغذ سفید Flatcoin نشان می دهد که این ارز دیجیتال از یک اوراکل مستقل شاخص تورم برای محاسبه وثیقه استفاده می کند. Logano Labs از تکنیک های آربیتراژ و وثیقه اضافی برای خنثی کردن تورم استفاده می کند. به گفته لاگونا لبز، وثیقه گذاری بیش از حد یک دارایی، آن را از سقوط محافظت می کند. هنوز مشخص نیست که اگر ارزش دارایی های وثیقه شده به میزان قابل توجهی کاهش یابد، این نظریه برقرار خواهد بود یا خیر.

جزئیات راه اندازی شبکه تست (Testne) ارز دیجیتال ضد تورم Flatcoin نامشخص است. اما این شرکت اعلام کرده است که کاربران می توانند از شبکه آزمایشی برای آزمایش مکانیسم ضرب سکه های تخت استفاده کنند.

نرخ تورم در ایالات متحده از زمان شروع همه‌گیری کووید-19 به طرز چشمگیری افزایش یافته است. بر اساس محاسبه گر تورم، این مقدار با 1.4 درصد افزایش به حدود 8.2 دلار رسیده است. با افزایش قیمت کالاهای عمومی، قدرت خرید دلار آمریکا به شدت کاهش یافت. ارزهای دیجیتال و به ویژه استیبل کوین ها به ابزاری مهم برای شهروندان کشورهای دارای مشکلات اقتصادی تبدیل شده اند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد راه اندازی یک ارز دیجیتال ضد تورم توسط Laguna Labs چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکراری آن را به اشتراک بگذارید

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید