macOS Ventura رسما منتشر شد


سیستم عامل macOS Ventura منتشر شده توسط اپل. این نسخه از سیستم عامل محبوب اپل از ویژگی های جذابی بهره می برد.

سیستم عامل macOS Ventura بالاخره توسط اپل ارائه شد. این سیستم عامل از ویژگی های جدیدی مانند Continuity Camera و Stage Manager استفاده می کند. برای نصب سیستم عامل Ventura بر روی رایانه های خانواده Mac، به System Preferences > Software Update بروید.

بیشتر بخوانید: اپل iOS 16.0.3 را منتشر کرد. بهبود دوربین و رفع اشکال

سیستم عامل macOS Ventura

سیستم عامل macOS Ventura این برنامه مجهز به ویژگی هایی مانند Stage Manager برای چند وظیفه ای است که امکان ویرایش و حذف پیام های iMessage را فراهم می کند. این سیستم عامل همچنین از ویژگی جدید دیگری به نام Continuity Camera استفاده می کند که در آن می توانید از آیفون خود به عنوان وب کم استفاده کنید.

سیستم عامل macOS Ventura

سیستم عامل macOS در راه است در کنفرانس WWDC معرفی شد. MacOS Ventura اپل پیشرفت های زیادی را در برنامه های پیش فرض سیستم عامل ایجاد کرد. به عنوان مثال نرم افزار Mail قابلیت زمان بندی و لغو ارسال ایمیل را دارد. علاوه بر این، سیستم جستجوی Spotlight در MacOS جدید می‌تواند کارهایی مانند تنظیم هشدار و راه‌اندازی میانبر را انجام دهد.

در نسخه جدید MacOS، مرورگر سافاری از طریق رمزهای عبور وارد حساب های کاربری می شود. با این گزینه نیازی به وارد کردن رمز ندارید. قابلیت PassKey یا همان رمز عبور توسط شرکت های دیگری مانند گوگل و مایکروسافت به غیر از اپل استفاده می شود.

اپل تغییرات زیادی در قسمت System Preferences سیستم عامل macOS Ventura اعمال کرده است. System Preferences اکنون به System Settings تغییر نام داده است. همچنین تغییرات زیادی در رابط کاربری خود ایجاد کرده است. طراحی جدید تنظیمات سیستم در نسخه های بتا موجی از انتقادات را از سوی کاربران به همراه داشت، اما به احتمال زیاد دارندگان مک به مرور زمان به آن عادت خواهند کرد.

به سیستم عامل macOS Ventura را نصب کنید در رایانه‌های Mac، به System Preferences > Software Update بروید. این سیستم عامل با کامپیوترهای مک از سال 2017 و مدل های جدیدتر سازگار است. در کنار macOS Ventura، اپل سیستم عامل iOS 16.1 و iPadOS 16.1 را نیز در دسترس قرار داد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد macOS Ventura چیست؟ او در بخش نظرات نظرات خود را با تکراتو در میان گذاشت اخبار فناوری با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید